Kerítésfestés
"Kicsi ecset vagyok én, melyet Jézus választott ki azért, hogy befesse a képét azokba a lelkekbe, amelyeket reám bízott" (Lisieux-i Szent Teréz)
Fessük szebbé a világot, csinosabbá az iskolát...
"Kicsi ecset vagyok én, melyet Jézus választott ki azért, hogy befesse a képét azokba a lelkekbe, amelyeket reám bízott" (Lisieux-i Szent Teréz)
Fessük szebbé a világot, csinosabbá az iskolát...
Közeledik az idei első közös találkozásunk, a "Mozdulj ki, Marianum"!!! Ezúttal nagyobb fába vágjuk a fejszét, mint tavaly...Célunk ugyanis a Rám-szakadék megtekintése, ahová a dömösi csárdából indulunk. Már az útvonal is kecsegtető azok számára, akik szeretik a kihívásokat: lesz víz, létra, korlátban való kapaszkodás, na meg persze jókedv és sok-sok nevetés. Mindenkit nagy szeretettel várunk.
Indulás 2019.9.28-án, szombaton 9:00-kor az iskola Rozmaring utcai épülete elől.
Érkezés délután 16:00 tájékában.
Befizetendő összeg: 6 euró
A június 27-i önkormányzati ülésen Komárom város képviselő-testülete egy új rendeletet fogadott el az iskolai étkezések díjszabásával kapcsolatosan, amely kettős díjszabást határoz meg az önkormányzati és nem önkormányzati iskolai intézményekben tanuló diákoknak. A mostani változat az eddig is érvényes rendeletre épült, amelyben ugyancsak eltérő díjszabás volt.
Szeretettel várjuk iskolaközpontunk minden tagját és kedves családját!
Töltsünk el együtt egy csodálatos napot!
Egy kis ízelítő a programokból:
Nagy szeretettel várunk mindenkit!
Mint ahogy azt a síeléskor ígértük, nyáron tekerni megyünk. Nos, hölgyeim és uraim, eljött az idő, hogy újra összehozzunk egy jókedvű kis csapatot, aki június 15-én felkerekedik, bringára pattan, és bejárja Pestet és Budát. Találkozó 9:00-kor az Apáli étterem előtti nagy parkolóban. Indulás Keszegfalvára, ahol az "Édes sarokban" hatalmas energiabevitel veszi kezdetét. Lesz pizzázás, sütizés, fagyizás, limonádé kóstolás meg minden, ami szükséges a visszaútra...Az egész táv kb. 22 kilométer, ezért nagy-nagy szeretettel várunk minden kiskorú érdeklődőt is.
A komáromi Római Katolikus Plébánia és a Marianum Egyházi Iskolaközpont idén is nyári egyházzenei tanfolyamot indít Komáromban. A négy ciklusból álló képzés kántori vagy előénekesi szolgálatra készülő, vagy azt már ellátó fiatalok, felnőttek, hitoktatók, lelkipásztori munkatársak szakmai fejlődését szeretné szolgálni. A résztvevők a katolikus egyházi népének, a gregorián ének, a katolikus liturgia, kórusének, zeneelmélet, orgona témákban bővíthetik ismereteiket. A tanfolyam ideje alatt naponként énekelt zsolozsma és énekes szentmise is lesz.
Szeretettel várunk mindenkit! Gyere, mozogj velünk!