Gimnázium

Legjobbjaink angolból

nemeth_csilla küldte be 2026. 04. 13., h - 17:21 időpontban

Iskolánk gimnazista diákjai idén is részt vettek a Best in English nemzetközi angol nyelvi versenyen, amelyen már sokadik alkalommal képviseljük intézményünket. A megmérettetés egy rangos, online formában zajló verseny, amelyhez a világ számos országából csatlakoznak középiskolák, így tanulóink valódi nemzetközi mezőnyben próbálhatják ki tudásukat.

Az V. Mária Rádió Mirjam Rajzpályázat díjazottairól…

nemeth_csilla küldte be 2026. 03. 30., h - 15:55 időpontban

2026. március 27- éje fennkölt hangulatban telt. A patinás Tiszti Pavilon díszterme adott otthont 87 alkotónak, kiknek munkáit a szakmai zsűri a beküldött 428 alkotásból választotta ki, és díjazásra méltatta. A díjkiosztón beszédet mondott többek között az SZMPSZ elnökasszonya, Fekete Irén is, és felolvasták Szili Katalin erre az alkalomra írt levelét. A díjkiosztó műsorán Vadkerti Imre művész énekelt, akit szaxofonon kísért Sipos Dávid.

Csendes lelki nap

nemeth_csilla küldte be 2026. 03. 26., cs - 14:36 időpontban

Március 26-án, míg felsőseink nagy része és gimnazistáink Pannonhalmára mentek zarándoklatra, a hatodik és a hetedik osztályok diákjai számára csendes lelki napot tartottunk. Elmélkedések, rejtvények, közös éneklések, imaösvény, keresztút, gyónási lehetőség igeliturgia és istentisztelet - mindez belefért a húsvéti ünnepekre való előkészületbe. Hálásan vagyunk azoknak, akik nagylelkű szolgálatukkal vezették ezen a napon iskolánk diákjait.

Ismerd meg a Bibliát!

nemeth_csilla küldte be 2026. 03. 25., sze - 15:23 időpontban

Gyümölcsoltó Boldogasszony napján Pozsonyvezekényen rendezték meg a Bibliaismereti Verseny esperesi fordulóját. Iskolánkat az általános iskolások csapata: Molnár Zsombor Sándor, Jancsó Eliza, Vašš Daniel, és a középiskolások csapata: Szabó Scarlett Johanna, Szabó Georgina Amina és Pandi Teodor képviselte.

Mindkét csapatunk kategóriájában a 2. helyen végzett.

A gimnazistáink képviselik majd iskolánkat az áprilisban megrendezendő országos döntőben is.

Próbafelvételi a Marianumba

marsal_tamas küldte be 2026. 03. 03., k - 10:29 időpontban

Kedves leendő MARIANUMOS gimnazisták!

Szeretettel meghívunk benneteket egy kis tudásszintfelmérésre magyar nyelv és irodalomból, matematikából, szlovák nyelv és szlovák irodalomból 2026. március 28-án 9:00 órai kezdettel a MARIANUM Egyházi Iskolaközpont főépületébe.

A tesztelési idő tantárgyanként 45 perc 10 perces szünetekkel. Szakos pedagógusaink azonnal kiértékelik tesztjeiteket, és tudatják veletek az eredményt. Ezen a napon lehetőségetek lesz megismerkedni leendő osztályfőnökötökkel, Mgr. Veselá Monika tanárnővel is.
Gyertek el és mérjétek fel tudásotokat!

Énekeljünk tisztán!

nemeth_csilla küldte be 2026. 03. 01., v - 19:16 időpontban

A XXX. Komáromi Pedagógiai Napok keretén belül iskolánk az Énekeljünk
tisztán! elnevezésű szakmai műhelynek adott otthont. A programra - melyre a
zenével és kórusmuzsikával foglalkozó kollégákat várták -, 25 pedagógus,
egyetemi hallgató érkezett.
A foglalkozás vezetője, Hraschek Katalin középiskolai énektanár, karnagy, a
KÓTA Ifjúsági – és Zenepedagógiai Szakbizottság elnöke Budapestről érkezett.
A sok-sok gyakorlat, szakmai tanács mellett az ötödikes diákok részvételével

Tutanhamon nyomában

nemeth_csilla küldte be 2026. 02. 26., cs - 09:24 időpontban

2026. február 25-én iskolánk 7.A, 7.B és  II.G osztálya a fantasztikus, Tutanhamon sírja és kincsei, kiállításra utazott Szlovákia fővárosába. Az interaktív tárlat a fáraó sírkamrájának pontos mását mutatta be, ahogy azt  megtalálták. Művészettörténeti exkurziónk alatt időutazáson vehettünk részt egy izgalmas korban. Nagyon sok új információval gazdagodhattak a gyerekek.

NEMZETKÖZI EGYÜTTMŰKÖDÉS A NÉMETOKTATÁS SZOLGÁLATÁBAN

marsal_tamas küldte be 2026. 02. 08., v - 07:47 időpontban

A MARIANUM Egyházi Iskolaközpont február 5-én vendégül látta a Wiener Universität
és a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Germanisztika Tanszékének oktatóit, akik egy
bilaterális Erasmus+ projekt részeként az intézményünkben zajló német nyelv oktatásával
ismerkedtek, valamint óralátogatáson vettek részt a végzős gimnáziumi osztályban.
A projekt keretében iskolánk némettanára, Galo Lukács Tímea az elmúlt hónapokban a
partner egyetemek együttműködésének eredményeképp létrehozott nyelvoktatási platform

Feliratkozás a következőre: Gimnázium