2023. november 3.
2023-2024
,
Alapiskola

2023. november 3-án iskolánk tornatermében a sportgimnasztikáé volt a főszerep, hiszen ekkor került megrendezésre a XI. Sarlós József Emlékverseny. A megmérettetés névadója az 1909-es párkányi születésű híres magyar tornász, aki részt vett az 1936-os nyári olimpián, de emellett szerzett 3 világbajnoki aranyat is. Az ő tiszteletére tartjuk minden évben ezt a gimnasztikai versenyt.

4 évfolyamban, 3 kategóriában zajlott a megmérettetés a másodikos, harmadikos, negyedikes és ötödikes kisdiákjaink között. Sportolóink talajon és padon mutathatták meg összeállításukat, amelyet a 3 tagból álló zsűri pontozott. A zsűri elnöke idén a gimnasztika terén óriási tapasztalatokkal rendelkező nyolcadikos diáklányunk, Máté Zina volt. Íme az idei győztesek:

I. kategória: 1.hely - Tóth Gréta    2.hely - Zsigó Franciska    3.hely - Cseh Zsófia

II. kategória: 1.hely - Akerman Mia Júlia     2.hely - Kociha Liza    3.hely: Hámori Adél

III. kategória: 1.hely - Lantos Johanna    2.hely - Fördős Viktória    3.hely - Karácsony Eszter

Mindenkinek hatalmas élményt szereztek kisdiákjaink, hiszen példát mutattak kitartásukkal, koncentrálásukkal és erejükkel. Mindenkinek GRATULÁLUNK!!!

(A rendezvény Nyitra megye önkormányzata, a Bíró Lucián Alap és Komárom város támogatásával valósult meg.)