Nagyböjti lelki nap volt a Marianumban

2024. március 1.
2023-2024
,
Alapiskola
Nagyböjti lelki nap volt a Marianumban

A nagyböjt elkezdődik 40 nappal húsvét előtt. Tudatosan próbálunk közelebb kerülni Istenhez. A világ, melyben élünk, sok mindent kínál, egyre több mindenre vágyunk, és a gyermek is tapasztalja, hogy nem feltétlenül jár megelégedettséggel, tartós boldogsággal, ha teljesül a mi akaratunk. 
„Keressétek először Isten országát és az ő igazságát...“ (Mt 6,33)
Máté evangéliumának 6. fejezete arra tanít, hogy ne aggódjunk a holnapért, mert van, aki gondoskodik rólunk, a mi szükségeinkről. A mi „nincseinkről“. Merjünk a kevésből is lemondani! Őszintén szólni, hogy „legyen meg a Te akaratod…”!
Reggel az aulát Istent dicsőítő gyermekének dala zengte be. Olyan jó együtt lenni, együtt énekelni, hálát adni!
Köszönjük mindenkinek, aki rászánta az idejét. Köszönjük a szolgálni érkező testvéreknek. Jöttek örömmel hitoktatók, lelkészek, atyák, munkatársak, volt diákjaink. Hálásak vagyunk értük!
A felső tagozatosok és gimnazisták szentmisén vettek részt, a reformátusok istentisztelettel zárták az alkalmat. 
Az alsó tagozatos diákjaink iskolánk kápolnájában vettek részt a szentmisén.
Soli Deo gloria!