2023. szeptember 19.
2023-2024
,
Gimnázium

A szlovák bajnokságon 4 arany, 1 ezüst,  az Olimpiai Reménységek Versenyén 1 arany, 1 ezüst, 1 negyedik hely, az EURÓPA-BAJNOKSÁGON 7. hely, a VILÁGBAJNOKSÁGON 6. hely. Ez az idei mérlege elsős gimnazista diákunknak, Marsal Máténak a kajak-kenu területén. A sok-sok edzést tavasszal a válogató versenyek követték, amelyek megnyerése után következhettek a világversenyek. Máté a júliust az olaszországi Dolomitokban, Auronzoban kezdte egy VB 6. helyezéssel K4 500 méteren. Ezután az augusztusi EB következett Portugáliában, ahol ugyanezzel a csapattal a 7. helyen értek  célba. A szlovák bajnokság (amely egyéniben 2 aranyat is hozott számára) egy selejtező volt a következő világversenyre, az Olimpiai Reménységek Versenyére, amelyre a lengyelországi Poznan városában került sor szeptemberben. Itt tovább gyarapodott az éremgyűjtemény, hiszen K4 200 méteren arany-, K4 500 méteren ezüstérmet szereztek. Egyéniben Máté K1 500 méteren indult, amelyen egy hajszállal csúszott le a dobogóról, s végül a 4. helyet szerezte meg.

Gratulálunk Máténak a sok szép eredményhez, további sikereket kívánunk neki!