Európai Sporthét egy új szabadtéri kondiparkkal

2023. szeptember 29.
2023-2024
,
Alapiskola
Európai Sporthét egy új szabadtéri kondiparkkal

Az Európai Sporthét az Európai Bizottság kezdeményezése, amelyet 2015 óta minden évben megrendeznek a sport és a testmozgás népszerűsítése jegyében. A nemzetközi eseménysorozat idén 2023. szeptemberben 23-30. között zajlik szerte Európában. Iskolánk is bekapcsolódott ebbe a programba. Az olimpiai ezüstérmes kajakozó, Vlček Erik megnyitója után következett Slávik Éva zenés-mozgásos órája.

Az eseményt színesebbé tette az új szabadtéri kondipark felavatása. A tornaszerek iskolánk udvarára lettek felszerelve Nyitra megye és a Bíró Lucián Alap támogatásának köszönhetően. Egy rövid, de szakszerű bemutató után diákjaink ki is próbálták a gyakorlatokat, amelyek majd a tornaórák programját fogják színesíteni.