Az 56-os eseményekre emlékeztünk

2023. október 23.
2023-2024
,
Alapiskola
Az 56-os eseményekre emlékeztünk

Az elmúlt két napban iskolánk diákjai az 1956-os októberi eseményekre emlékeztek. A forradalom és szabadságharc Magyarország népének a sztálinista terror elleni forradalma, és a szovjet megszállás ellen folytatott szabadságharca volt.  A budapesti diákoknak az egyetemekről kiinduló békés tüntetésével kezdődött, és a fegyveres felkelők ellenállásának felmorzsolásával fejeződött be november 11-én. Gimnazistáink és idősebb alapiskolás diákjaink vasárnap a budapesti fáklyás felvonuláson vettek részt, amelyen átélhették a 67 évvel ezelőtti hangulatot. Hétfőn az aulánkban rendezett közös megemlékezésen Márai Sándor "Mennyből az angyal" című megzenésített verse és a kilencedikesek műsora tette szebbé az ünnepi hangulatot.