Rendhagyó operettóra a Marianumban

2022. szeptember 24.
2022-2023
,
Gimnázium
Rendhagyó operettóra a Marianumban

Gimnazistáink 2022.szeptember 21-én a Lehár Ferenc Polgári Társulás szervezésében részt vettek a Melódiakirályok c. előadáson, amelyet a társulás elnöke, Klemen Terézia tanárnő, író tartott nagy hozzáértéssel és szeretettel. A vetített képes előadásból megtudhattuk, honnan ered a műfaj, mi is az operett tulajdonképpen, hogyan vált hungarikummá. Sok információt szerezhettünk a műfaj koronázatlan királyairól, Lehár Ferencről és Kálmán Imréről is. Természetesen a zene sem maradhatott ki a műsorból: Nagy Ibolya Déryné-díjas operettprimadonna, színésznő, műsorvezető eladásában csendültek fel a műfaj ismert dallamai. A művésznő előadása értő fülekre talált diákjaink körében, sőt olyan is akadt, aki - némi unszolásra ugyan - táncra is perdült. Reméljük, gyakran lehet részünk hasonlóan színvonalas, szórakoztatva tanító előadásban iskolánk falai között.