A nemzeti összetartozás napja iskolánkban

2023. június 7.
2022-2023
,
Gimnázium
A nemzeti összetartozás napja iskolánkban

2023. június 6-án a Székesfehérvári Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola diákjai látogattak el hozzánk, hogy együtt emlékezzünk a trianoni békediktátum évfordulójára, és megünnepeljük a nemzeti összetartozás napját. 
A találkozó bevezetőjében gimnazistáink adtak műsort, majd a két iskola egy-egy énekkara lépett fel, Orsovics Yvette és Kneifel Imre karnagyok vezetésével. A mindig energikus Orsovics tanárnő természetesen megénekeltette nemcsak a két kórust, hanem a közönséget is. 
Az időközben leszakadó ég maradásra bírta vendégeinket. Utcazenélésen harcedzett marianumosaink pedig muzsikálni és énekelni kezdtek. Pár pillanaton belül a mintegy százfőnyi fiatal csapat vidám éneklése reszkettette meg aulánk falait.
Jó volt együtt lenni, jó volt együtt énekelni, jó volt megélni azt, hogy a történelem minden fricskája és fintora ellenére egy csapat, egy nemzet tagjai vagyunk.