Szent Miklós ünnepe az óvodában

2020. december 10.
2020-2021
,
Óvoda
.

A gyerekek számára a tél kezdetét leginkább Szent Miklós érkezése jelenti. Felcsendül a sok kérdés: Hányat kell még aludni, hogy megérkezzen Szent Miklós? Mit hoz? Honnan jön? Mivel érkezik? S vajon, hogy néz ki Szent Miklós?

December első napjai erről szóltak óvodánkban, várakozással, készülődéssel. A gyerekek megismerkedtek Szent Miklós püspök történetével, verseket, dalokat tanultak, valamint rajzokat készítettek Szent Miklós részére.

Óvodánkba december 7-én délelőtt látogatott el Szent Miklós. Teli puttonyával és jópofa vicceivel nagy mosolyt csalt a gyermekarcokra. Minden gyermekhez volt egy-két jó szava, még néhány csínytevésükről is tudott, de ennek ellenére nem volt olyan gyerek, aki nem érdemelte volna meg az ajándékát. A gyermekeink cserébe a bőséges csomagokért versekkel és dalokkal kedveskedtek Szent Miklósnak, nem utolsó sorban megígérték, hogy jövőre is ugyanolyan jók lesznek, mint idén.

Hatalmas szeretettel a szívünkben búcsúztunk el a jóságos Szent Miklóstól.