Sűrű hét vár a magyar nyelvtant kedvelő diákjainkra

2021. február 23.
2020-2021
,
Alapiskola
Sűrű hét vár a magyar nyelvtant kedvelő diákjainkra

A héten kerül sor az Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny Kárpát-medencei döntőjére. Iskolánkat Molnár Anna negyedikes gimnazista képviseli, aki a szlovákiai fordulóból másodikként jutott tovább. 

Szintén ezen a héten, csütörtökön mérettetik meg magukat és tudásukat a Simonyi Zsigmond helyesírási versenyen részt vevő alapiskolás tanulóink is, a hetedikből Sebestyén Sára, a nyolcadikból pedig Zink Dóra és Gaál Máté. 

Pénteken pedig a "NyelvÉszesek" nagy napja következik, ugyanis a NyelvÉsz elnevezésű nyelvi vetélkedő megyei fordulója következik. Iskolánkat összesen 27 tanuló képviseli a harmadiktól egészen a nyolcadik osztályig.

Mindegyik verseny a járványhelyzet miatt természetesen online formában zajlik. Diákjainknak sok sikert kívánunk!