Gimnazistáink sikere a német és angol nyelvi olimpia kerületi fordulóján!

2021. február 11.
2020-2021
,
Gimnázium
Gimnazistáink sikere a német és angol nyelvi olimpia kerületi fordulóján!

Gimnazista diákjaink igazán kitettek magukért az angol és német nyelvi olimpia kerületi fordulóján is, magas szintű nyelvtudásról tettek tanúbizonyságot. Február 9-én került megrendezésre a német nyelvi olimpia kerületi fordulója online formában, amelyen gimnáziumunk II.G osztályos tanulója, Knecht Sofia 4. helyezést ért el a 2C kategóriában, ahol a német anyanyelvű középiskolás diákok mérték össze tudásukat. Február 10-én rendezték meg az angol nyelvi olimpia kerületi fordulóját, amelyen Balla Éva, iskolánk II.G osztályos tanulója a 2A  kategóriában (középiskolák 1-2. osztálya) szintén szép eredményt ért el, bejutott a legjobb öt diák közé. Nagy öröm számunkra, hogy Sofi és Évi magyar diákként a Nyitrai kerület legügyesebb nyelvészei közé tartoznak! Mindkét diákunknak szívből gratulálunk, köszönjük kitartó munkájukat nekik és felkészítő tanáraiknak is (Galo Lukács Tímea és Matyi Gabriella)!