Az 1956-os forradalomra emlékeztünk

2020. október 23.
2020-2021
,
Alapiskola
Az 1956-os forradalomra emlékeztünk

„A magyar felkelés letöréséhez több mint 200 ezer szovjet katonára volt szükség, de a magyar nemzet szellemét és reményét nem lehetett legyőzni.”

Október 23-án iskolánkban a magyar irodalomórákon és egy rendhagyó történelemóra keretében elevenítettük fel az októberi eseményeket, illetve az azt megelőző történéseket.

A kivetített képkockákon a korszak meghatározó helyszíneit, politikusait, szimbólumait láthatták nyolcadikos diákjaink, a korabeli dokumentumok segítségével pedig felidéztük az 50-es évek mindennapjait.
A Rákóczi Szövetség által hagyományosan megrendezett emlékünnepségre a rendkívüli körülményekre való tekintettel diákjaink idén nem utazhattak el, viszont a közös ünneplésből mégsem maradtak ki. Csütörtökön a kilencedikesek további városok diákjaihoz csatlakozva felemelték az 1956-os lyukas zászlót, így tisztelegve a szabadságharc hősei előtt, majd az osztályteremben közösen megtekintették a Gloria Victis 1956-os emlékünnepséget.

Földes Varga Katalin